Oteliniz İçin Kullanmanız Gereken En İyi Google Servisleri

Google, neredeyse dijital pazarlama olduğu sürece otellerin pazarlama araç setlerinin en büyük parçası olmuştur. Şimdi, konaklama sektörü hem iç pazardan hem de uluslararası seyahat koridorlarından misafirleri çekmeye çalışırken, Google’ın genişletilmiş hizmet yelpazesi görünürlüğü optimize etmek ve rezervasyonları artırmak için büyük fırsatlar sunuyor.

Google’ın tekliflerinden en iyi şekilde yararlanmak için otellerin, ihtiyaçlarını en iyi karşılayan hizmet kombinasyonunu anlaması gerekir. Aşağıdaki araçları pazarlama ve dağıtım stratejilerinize henüz dahil etmemişseniz, artık bu adımı atma zamanınız gelmiş demektir.

Google My Business

Tüm oteller için başlangıç ​​noktası, Google My Business’taki varlığını güvence ve kontrol altına almaktır. Bu, konumunuzu, web sitenizi, yıldız derecelendirmenizi ve iletişim ayrıntılarınızı gösteren bilgi kutusudur. Ayrıca oda fiyatlarınızı da yetkili firmalar aracılığı ile bağlayabilirsiniz.

Otelinizi bağlamak kolaydır ve otelinizin, bölgenizde konaklama arayan herkes tarafından görülebilir olmasını sağlamanın ilk adımıdır. Google’ın diğer hizmetlerinin çoğuna erişebilmek de çok önemlidir. Google My Business girişinizi nasıl talep edeceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

Google Analytics

Google Analytics, insanların sitenize nasıl ulaştığını, hangi arama terimlerini kullandıklarını, hangi sayfaları ne kadar süreyle ziyaret ettiklerini ve hangi sayfaları ziyaret ettiklerini anlamanın en etkili yollarından biridir. Google Analytics’in gösterge tabloları ve raporları, ziyaretçilerin deneyimlerini geliştirmek, sitenin arama motorlarındaki görünürlüğünü iyileştirmek ve dönüşümleri artırmak için gereken bilgileri size sağlar.

En önemlisi, Google Analytics konuklarınızın yaşları, cinsiyetleri, konumları ve ilgi alanları dahil olmak üzere net bir resmini oluşturmanıza olanak tanır. Bu ayrıntılı bilgiler ile doğru hedef kitlenizi belirleyerek, doğru kitleye doğru şekilde kampanyalar sunabilirsiniz.

Google Hotel Ads

Google Hotel Ads, otellere potansiyel misafirleri için kritik bir vitrin desteği sağlar ve potansiyel konukları sitenize çekmeye çalışır.  Talep şu anda her ne kadar düşük olsa da, birçok insan tarafından görüldüğünüzden emin olmak çok önemlidir.

Google Hotel Ads Reklamları, Google arama ve Google Haritalar’a sizin görünürlüğünüzü artırır. Doğru kampanya ile oteller yalnızca hedef coğrafyalarda ve demografide daha fazla kişi tarafından görülmekle kalmaz, aynı zamanda ziyaretçilerin otelleri fiyat, konum, iptal politikası ve diğer hizmet ve olanaklara göre filtrelemesine ve karşılaştırmasına da olanak tanır. Dolayısıyla, rekabet avantajı elde etmek için açık ve proaktif bir stratejiniz olmalıdır.

Adına göre oteli aradıklarında veya genel bir anahtar kelime veya kelime öbeği girdiklerinde, potansiyel konuklara otelin Google My Business veya Google’da Rezervasyon sayfasına bağlanan bir pencere gösterilir.

Yine de, otelinizi Google Ads’de doğru şekilde kurulduğundan ve doğru oranları gösterdiğinden emin olmak göründüğü kadar basit değildir ve genellikle onaylı bir Google iş ortağının yardımını gerektirir.