Online Rezervasyonlarınızı Artırmak için 7 Promosyon Türü

Etkili bir otel tanıtımı için ihtiyacınız olan şeyler yaratıcı düşünce ve akıllı uygulamalardır. İşte satışlarınızı artıracak 7 promosyon fikri:

1. Özel Günler

Sevgililer Günü, Yılbaşı, Noel, Bayramlar gibi insanların seyahat etmek isteyecekleri günlerde promosyon oluşturun. Özellikle de bu günlerin öncesi ve sonrası için de promosyonlarınızı devam ettirin. Böylelikle konaklama süresini uzatabilirsiniz. Promosyonu daha etkili kılmak için oteli veya misafirinizin odasını özel güne uygun bir şekilde süsleyebilirsiniz.

2. Mevsimsel Promosyonlar

Düşük sezonda harika fırsatlar sunmak daha fazla misafir almak için iyi bir taktiktir. Bu alanda görülen bazı düzenli ve etkili promosyonlar isimleri: ‘Haftasonu İndirimi’, ‘Bahara Merhaba’ veya ‘Haftaiçi Fırsatı’.

3. Güzergah Tabanlı Promosyonlar Oluşturun

Misafirlerin bir bölümü paketleri ve güzergah tabanlı promosyonları sever. Onların ilgisini çekmek için hazır paketler oluşturun. Mesela aile tatili yapabilirsiniz. Onu sürükleyici bir misafir deneyimi haline getirmek için yerel cazibe merkezleriyle iş ortaklığı yapın. Yakında popüler bir doğa parkurunuz varsa, bununla ilgili bir paket oluşturabilirsiniz.

4. Tedarikçi Promosyonları

Tedarikçilerinizle bağlantıya geçin ve konuklarınıza ne tür promosyonlar yapabileceğinizi öğrenin. Bu şaraplar, çikolatalar veya benzerleriyle bağlantılı olabilir. Örneğin, daha uzun bir süre rezervasyon yaptığında, misafirinize şarap veya çikolata sepeti ikram edebilirsiniz.

5. Yerel Etkinlikler

İlgili promosyonlarla bağlantı kurarak şehrinizin veya bölgenizin etkinliklerinden yararlanın. Yerel etkinlikler, bu tür promosyonlar için oldukça etkili oluyor. Bu bir festival veya konser olabilir. Promosyonları aktif etmeden önce gerekli olması durumunda etkinlik düzenleyicilerinden onay almayı unutmayın.

6. Doğrudan Rezervasyon Teşvikleri

Web siteniz veya sadakat programı üzerinden rezervasyon yaptırarak özel promosyonlar sunabilirsiniz. Mevcut ve gelecek rezervasyonlarda indirimler sunabilir ve hatta misafirlerin mutlu olması için ekstra bir şey (bir şişe şarap gibi) sunabilirsiniz. Bu aynı zamanda karlılığınızı da artıracaktır.

7. Ücretsiz Yükseltmeler

Ücretsiz iyileştirmeler sunarak konuklara en iyi şekilde hizmet memnuniyeti sağlayın. Bu, oda yükseltme, genişletilmiş konaklama ve hatta kahvaltıda sunacağınız ekstra bir omlet olabilir. Misafiriniz bu sayede bir sonraki konaklamasını da otelinizde planlayabilir veya muhakkak bir arkadaşına otelinizi önerebilecektir. Ayrıca, böyle bir jest size TripAdvisor‘da olumlu anlamda bir yorum kazandırabilecektir. Bu tam anlamıyla bir kazan-kazan sistemidir.

Promosyon uygulamaları çok eskiden beri mevcut. Bilinçsiz oluşturulan promosyonlar genelde etkili olmamaktadır. Çok promosyon her zaman çok iş yapmaz. Sadece misafirler bu promosyon deryasında boğulurlar. Başarının anahtarı, promosyon oluştururken orjinal bir fikir sunmanız ve promosyonu kişiye özel hissettirmenizdir. Bunun için misafir kitlenizi iyi tanıyın, böylece onları heyecanlandıracak bir tanıtım ve promosyonlar oluşturun.

Websitenizde promosyon oluşturabileceğiniz online bir rezervasyon modülü yoksa buradan sizin için en uygununu seçebilirsiniz.